Afrin son dakika! Afrin harekatı son durum! 5 Mart 2018 Afrin’de bugün neler oluyor?

 In U.S.
Afrin Harekatı’ndan son dakika haberler… Zeytin Dalı Harekatı’nda bugün 45. gün. 20 Ocak’ta başlayan Afrin’e Zeytin Dalı Harekatı’nda TSK ve ÖSO Afrin’e ilerliyor. 

Dün harekatta çok önemli gelişmeler yaşandı. Zeytin Dalı Harekâtında, Şeyh Hadid beldesi dâhil 7 yerleşim yeri ile Racu ve Cenderis’ten Afrin’e ulaşan yollar kontrol altına alındı.Terör örgütü YPG/PYD/PKK’nın Afrin eksenindeki ilk savunma hattı ateş menziline girdi.

CİNDERES’E BÜYÜK OPERASYON, BELDE KUŞATMA ALTINDA

Habertürk TV’den Osman Girgin’in aktardığına göre, Cinderes’e büyük operasyon yapılıyor. Beldedeki terör hedefleri havadan ve karadan vuruluyor.  Belde en önemli noktalardan biris olarak biliniyor. Birbirine tünellerle bağlı kulelerin ve bölgede bir mevzinin olduğu biliniyor. TSK’nın hava kuvvetleri o bölgeye yönelik olarak bir taarruz yaptı. Raco ve Şeyh Hadid’in alınmasının ardından operasyonun bu bölgeye kaydığı belirtiliyor. Bölgede uçak hareketliliği devam ediyor. 

2 KÖY DAHA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

AA’nın son dakika haberine göre, TSK ve ÖSO, Afrin’in Göbelek ve Kureybe köylerini teröristlerden temizledi.

TSK ve ÖSO, Afrin’in Beluşank ve Alıcı köylerini teröristlerden temizledi.  TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ’ın işgalindeki Afrin’de 3’ü belde merkezi, 104’ü köy, 6’sı köy altı yerleşim ve 22’i stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK’ya ait üs olmak üzere 136 noktayı ele geçirdi.

AA’nın son dakika haberine göre, TSK ve ÖSO, Afrin’in Göbelek ve Kureybe köylerini teröristlerden temizledi.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

“Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Meydan Ekbez, Bendirek, Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo, Duraklı, Hayyam, Surain, Çarkanlı, Akanlı, Mikdad ve Ali Racu köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu belde merkezi, beldeye bağlı Halilo, Mesekanlı, Hacı Halil, Mamalı, Atamanlı köyleri, Şeyh Mehmetli köyü, Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası, Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy ve 1083 rakımlı tepe, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya, Harab Summak, Hantalli, Karababa, Sarı Uşağı, Rahmanlı, Maskah, Şeyh Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köyleri, 687 .Tepe, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid belde merkezi, beldeye bağlı Soğulcak, Aranda Aşağı Sinara ve Yukarı Sinara, Karmanluk, Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hamilek, Ramadiye, Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye, Divan Fevkani, Divan Tahtani, onlara hakim 3 tepe, Mervane, Heygece, Tell Dilur, Bafler, Zehra, Aşağı Korgan ve Yukarı Korgan, Ebu Kabe ile Hacılar köyleri ile Mersides, Nisriyye, Amara ve Kila Tepeleri, Sattuf evleri ve Kalki köy altı yerleşimi, üs olarak kullanılan Beyyada noktası; Şeran beldesinde Alıcı ve Beluşank köyü, Burseya ve Bafliun Dağları, Bafliun, Badinli, Çemenli, Ali Bezanlı, Karkin, Umranlı, Uverkan, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel Cündo, Dikmetaş, Zeytinak, Arpaviran ve Dayr Savvan köyleri ile Sirgaya ve Nebi Huri Tepeleri ile Cemiliyye köy altı yerleşimi.

TERÖR HEDEFLERİ BÖYLE VURULDU! YENİ GÖRÜNTÜLER…

SURİYE SINIRINA ASKERİ SEVKİYAT

Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar Kilis’e geldi.

Türkiye’nin farklı kentlerindeki birliklerden gönderilen obüs ve zırhlı muharebe aracı (ZMA) yüklü 10 araçlık tır konvoyu, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis’e ulaştı.

Güvenlik önlemleri altında kent merkezine getirilen konvoyun birliklere takviye amaçlı gönderildiği öğrenildi.

Recent Posts
Get Breaking News Delivered to Your Inbox
Join over 2.3 million subscribers. Get daily breaking news directly to your inbox as they happen.
Your Information will never be shared with any third party.
Get Latest News in Facebook
Never miss another breaking news. Click on the "LIKE" button below now!